Porady dotyczące wysyłek
Zapoznanie się i przestrzeganie sugerowanych zasad dotyczących wysyłek praktycznie w całości eliminuje ryzyko uszkodzenia zawartości
Pakowanie lamp samochodowych
Lampy są wykonane z twardego tworzywa przypominającego szkło, dlatego należy odpowiednio je oczyścić i zabezpieczyć przed wysłaniem.
Karton – bezwzględnie musi być twardy i sztywny. Cienkie kartony praktycznie zawsze ulegają zgnieceniu.
Wypełnienie – każdą lampę należy owinąć materiałem ochronnym. Najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa. Szczególną uwagę należy zwrócić na ranty i elementy wystające.
Umieszczenie – lampy nie mogą leżeć bezpośrednio na podłożu kartonu. Należy wyścielić dno folią bąbelkową, pianką lub innym wypełniaczem. Lampy umieść frontem (szkłem) do siebie, rozdzielając je wypełnieniem. Nie mogę leżeć w taki sposób by jedna lampa dotykała śrubami klosza drugiej.
Oznakowanie – naklej na karton nalepkę z informacją o wrażliwej zawartości. Mogą to być naklejki, wydrukowane znaczki lub nawet wyraźny napis markerem „nie rzucać” – nawet jeśli dostawca zignoruje informację, będzie większa szansa na uznanie reklamacji w firmie kurierskiej.
Pamiętaj, że przewoźnik dostarcza dziesiątki paczek jednego dnia. To na nas leży odpowiedzialność dobrego zabezpieczenia zawartości.
Wybór przewoźnika
Zalecamy korzystanie z usług kurierów. Nie polecamy korzystania z usług przewoźników krajowych jak poczta Polska (deutche post i inne). Transport takich przesyłek zazwyczaj jest wydłużony a w przypadku przesyłek zagranicznych paczki są przekazywane między różnymi przewoźnikami.
Co ma się znajdować w paczce?
Powinny się znaleźć czyste lampy wraz z przewodami. W niektórych modelach można je wypiąć, zatem trzeba pamiętać o tym, że są niezbędne do wykonania modyfikacji. W przypadku lamp ze środkowymi panelami jak Dodge Challenger, Charger, Durango - nie ma potrzeby wysyłania środkowej blendy, chyba, że chcesz ją naprawić czy przeciemnić.
Należy również pamiętać o informacjach kontaktowych jeśli są inne niż na licie przewozowym.